Profit non profit

Naszym zdaniem jedyne gazety, które przetrwają w formie drukowanej, to te obecnie największe i te najmniejsze” – mówi Jeffrey I. Cole, dyrektor The Center for the Digital Future, który przez ostatnią dekadę pracował nad raportem „Is America at a digital turning point?”, opublikowanym w styczniu br. na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.
Raport wywołał popłoch w świecie amerykańskich mediów tradycyjnych. Jeśli wierzyć przewidywaniom naukowców, za pięć lat na amerykańskim rynku prasowym w formie papierowej będą wychodzić już tylko cztery ogólnokrajowe dzienniki: „The New York Times”, „USA Today”, „The Washington Post” i „The Wall Street Journal”, oraz lokalne tygodniki i ewentualnie niedzielne wydania wielkomiejskich dzienników, które w ciągu tygodnia będą się ukazywać wyłącznie w Internecie. Co to oznacza dla amerykańskich dziennikarzy? Dla wielu pewnie utratę pracy. A dla części konieczność odnalezienia się na nowych platformach dziennikarskich i w nowych modelach biznesowych. A te powstają w USA już od kilku lat.
Obrazek
Zachęcam do przeczytania ostatniego numeru miesięcznika „Press”, a tam mojego artykułu „Profit non profit” o amerykańskich dziennikarskich organizacjach typu non-profit, od wielu lat działających na amerykańskim rynku medialnym i odnoszących spore sukcesy, przede wszystkim w dziennikarstwie śledczym.
Powyżej lista amerykańskich organizacji non-profit zajmujących się dziennikarstwem śledczym, zrzeszonych w Investigative News Network.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s