Jak jeździć w USA…

Bezpiecznie oczywiście. A do tego należy pamiętać o tym, że samochód pokazuje nam prędkość w milach, a nie kilometrach :) Że na skrzyżowaniach w większości stanów można skręcać w prawo na czerwonym świetle. Że gdy zatrzymuje nas policja, nie wolno wysiadać z samochodu, a ręce trzeba trzymać na kierownicy oraz siedzieć tak, by nasza twarz była widoczna dla policjanta w lusterku. Na lokalnych drogach, zwłaszcza górskich, należy uważać na dzikie zwierzęta. I nie należy liczyć na to, że komórki wszędzie w USA działają. Nie działają.

A jeśli na autostradzie, w środku nocy skończy nam się benzyna? Zadzwońmy oczywiście do kogoś, kto nam może ją przywieźć. Jeśli kogoś takiego nie ma i jeśli mamy wypożyczony samochód, najlepiej zadzwonić do firmy go wypożyczającej. Zazwyczaj działają sprawniej niż w moim przypadku. Można też zadzwonić do firmy holowniczej. Amerykanie zazwyczaj dzwonią od razu na policję. Zasada jednak podstawowa – jeśli jest ciemno, jeśli jesteście sami, nie wysiadajcie z samochodu. Szanse na to, że ktoś się zatrzyma i Wam pomoże, są minimalne.

Tu znajdziecie kilka porad:

How to drive safely 

What to do in an emergency

A tu kilka ciekawostek:

– Harnett County Woman Attacked On Highway 27 – właśnie o tym pewnie mówili Dwaj Policjanci. „If you car breaks down, investigators say your best defense is a cell phone, especially when it is dark outside. If you do not have one, try to drive to a populated area, even if your car is struggling. If that is not possible, they suggest you stay in your car with your doors locked until daylight.”

Women and Transit Security

Wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga fotograficznego annfran – można na nim znaleźć również zdjęcia np. z San Francisco, parku narodowego Yosemite czy Wielkiego Kanionu Kolorado.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s